ArtCamp 2013 ArtCamp 2012 ArtCamp 2011 ArtCamp 2010

Ilona Pulkstene

Ikgadējā fotoplenēra «ArtCamp» organizatore.

www.lavlada.lv

Meistarklase: Modeles mākslas tēla radīšana

2014.gada 26 aprīlī no 11:00-18:00

 PIETEIKTIES MEISTARKLASEI  

 

Modeles mākslas tēla radīšana –tā ir ilūziju pasaule, kur parastas lietas iegūst jaunu nozīmi. ir neparasta meistarklase, un nebūs stunda par gaismas uzstādīšanu, vai arī par to, strādāt ar modeli. Šī meistarklase jums palīdzēs sākt domāt un fotografēt pavisam savādāk!

Ja jūs  vienmēr gribējāt iemācīties fantazēt un domāt radoši, nebūt atkarīgam no šabloniem un klišejām , fotografēt spilgti un neatkārtojamināciet uz šo meistarklasi

TEORIJA :

  • No idejas līdz tās īstenošanai
  • No vienkārša līdz ļoti sarežģītam
  • Radošanās domāšanas stimulācija, izmantojot spēles un vingrinājumus
  • Sveša idejastimuls savai idejai
  • Dalībnieku iepazīšana ar modeles sagatavošanas un nostādīšanas niansēm

PRAKSE :

  • mākslinieciskā tēla radīšana, fotografējot studijā, izmantojot minimālus resursus.
  • atbildes uz jautājumiem
  • ikviens var atnest savus darbus analīzei.

Vietu skaits ir ierobežots.

Meistarklases norises vieta - fotostudija " Benini "

Maksā 75 EURO

Iepriekšēja maksa 30%

Biedrība «ARTCAMP»
reģ. Nr. 40008175377
Kr. Valdemara 149-101, Rīga, LV-1013, Latvija
Konts: LV02HABA0551030521613 A/S “Swedbank”
Kods: HABALV22ar piezīmi « Ilonas Pulkstenes MEISTARKLASE» 

 PIETEIKTIES MEISTARKLASEI  

Sergejs Martjahins

Viens no Krievijas vadošajiem fotogrāfiem. Divreiz bija iekļauts 200 Best Ad Photographers Worldwide ( 200 pasaules labākie reklāmas fotogrāfi) Luerzer's Archive reitingā. Daudzo konkursu un festivālu balvu ieguvējs.

1986.gadā Maskavā nodibināja vienu no pirmajam reklāmas studijām Padomju Savienībā. Šodien Sergeja Martjahina studija ir modelis veiksmīgā uzņēmuma veidošanai ar spēcīgu specializāciju klusā dabā. Viņa studijai uzticās tādi starptautiskie zīmoli, : HOCHLAND, Redds, Coca - Cola, Schweppes, Holsten un daudzi citi, arī Krievijas lielākie zīmoli: Белуга, Золотая бочка, Моя семья, Балтика, Бочкарёв, Билайн, Белый медведь, un desmitiem uzņēmumu.

"Ja jūs nevarat  pārstāt fotografēt, jums jāzina, - tas ir pareizais ceļš dzīvē. Jums tas patiks, Jūs dzīvosiet harmonijā ar pasauli un iegūsiet ļoti labu naudu", - saka Sergejs.

2014.gada rudenī. Sergeja Martjahina meistarklase. Food-fotogrāfija.

Mans galvenais vēstījums - ir mēģināt mācīt, fotografēt kvalitatīvi. Fotografēt slikti nav grūti, iespējams, jūs esat šeit, jo jau domājat par šo lietu. Jautājums ir par to, strādāt , lai klients atnāktu pie Jums vēlreiz un ieteiktu jūs, saviem kolēģiem.

Īsi par to, kas būs par meistarklasē .

1. Pirms fotografēšanas: skices un aprēķinu  apstiprināšana, rekvizītu sagatavošana. Foodstyling stilista padomi tiek ņemti vērā aprēķinot nepieciešamos produktus un fotografēšanas laiku. Viņš zina, vai tas ir vienreizējs makets vai iepakojumu līnija ar savu dizainu, un ņem vērā tādus svarīgus dizaina elementus, produkta nosaukums, fontu un krāsu palete, locījuma līnija, tehniskā rakstīšana, iepakojumu krāsu šķirošana.

2. Darba gaisma, leņķa izvēle. Uzstādām darba gaismu - parasti soft pie griestiem ar celtni, ar stilistam un video režīmam vajadzīgo spilgtumu. Tas palīdz ietaupīt elektroenerģiju, un nodrošina, lai produkti strādātu ilgāk.

3. Gaismas avotu uzstādīšana, aprīkojuma raksturojums. Sākas burvība. Dežūrgaisma mums ir, kadra kompozīcija pakāpeniski ieņem savu formu. Ja jūs strādājat ar produktu kadrā, tad Jums ir maz laika, lai uzstādītu - pat ņemot vērā to, ka produkti tiks nomainīti fotogrāfēšanas laikā. Līdz minimumam samazinām dežūrgaismu, lai tas netraucētu , un sākam ar zīmēšanas gaismu.

4. Atsevišķu augļu un dārzeņu fotografēšana. Viens priekšmets, kā daļa no lielās kompozīcijas. Apgaismojums ir atkarīgs no klienta prasībām, ja tas ir pasūtījuma darbs vai uzņemšana foto bankai, vai arī no sava skatiena ja tas ir māksliniecisks projekts, tomēr produkta krāsa un tekstūra arī diktē savus nosacījumus.

5. Augļu un dārzeņu šķēlu fotografēšana. Tie paši gaismas uzbūves likumi, bet tikai pievienojam uzliesmojumu griezumam lai parādītu produkta bagātību. "Saules gaisma", "mākslas gaisma".

6. Klusas dabas fotografēšana. Priekšmeti, kas saistīti kadrā ar kopējo nozīmi, un kuri strādā vienai idejai. Sākot uzņemšanu, jums iepriekš jājūt bildes raksturu, to garastāvokli, stilu, un pasniegt to ar gaismas palīdzību. Ja jums ir pietiekami daudz prasmju un nekaunības – piedāvājiet un uzstājiet uz sava redzējuma. Klients respektē fotogrāfa pārliecību.

7. Uzņemšana ar nelielo asuma dziļumu. Ar digitālas kameras parādīšanos visi kļuva par fotogrāfiem. Tostarp arī dizaineri, kuri iecerēja uzņemšanu un paši vēlējās to darīt, bet apgaismojuma un statīva trūkuma dēļ fotografēja ar pilnībā atvērtu atveri. Ar laiku tās kļuva populārs paņēmiens, nav vajadzības mocīties par fona esamību. Mani klienti bieži man prasa uzņemt kadru ar pilno asumu, bet kontrolēto neasumu ir vieglāk veikt vēlāk pēcapstrādes programmā.

8. Kadra laizīšana, nepieciešamie dubli. Tikai kārtīgums  un skrupulozitāte dos jums darbu un naudu, tāpēc fotografējot,  taisiet sižetu maksimāli kvalitatīvi: paskaidrojumi, kas to var izdarīt vēlāk pēcapstrādes programmā, radis klientam jautājumu: " Un kāpēc man būtu jāmaksā jums naudu ".

Natālija Agladze

Viena no pirmajāmm Krievijā sāka profesionāli nodarboties ar foodstyling fotogrāfiju. Natālija sāka strādāt 1986.gadā Sergeja Martjahina reklāmas studijā mākslinieks-inscenētājs, vai, citiem vārdiem sakot, stilists. Vairāku gadu garuma, viņa sasniedza panākumus: vairākas sulu līnijas («Я», «Rich», «Моя семья», «Северная ягода», «Сочный» un citi), šokolādes un konditorijas izstrādājumiСдобная особа», «Верность качеству», «Астория», «Alpen Gold», «Россия», «Комильфо» ), tēja un kafija («Nescafe», «Riston», «Nestea», «Curtis», «Rolben», «Ahmad») , alkoholsHolsten», «Miller», «Heineken», «Bud», «Zlatabazan», «Guinness», «Kronenbourg», «Parliament», «Русский стандарт», «Белуга»), garšvielas un mērcesGalina Blanca», «Knorr», «Maggi», «Calve», «Скит»).

"Foodstyling -  tas ir kulinārijas un mākslas maisījums, kopā ar pārtikas saglabāšanas tehniskām metodēm. Lai iegūtu foodstyling fotogrāfa profesiju  ir nepieciešama iekšēja harmonijas sajūta un disciplīna, mākslinieciskās prasmes un praktiskās iemaņas (labāk pateikt tehniskas ). 2012. gadā es atvēru foodstyling skolu - man patik skatīties, vairāk un vairāk cilvēku šajā jomā atrod avotu savai pašizpausmei , un es būšu priecīga ja mana pieredze  kādam no viņiem palīdzēs sasniegt īsto panākumu."

2014.gada rudenī Natālijas Agladze meistarklase. Foodstyling metodes un paņēmieni.

Teorija un prakse. Sarežģīto ēdienu gatavošanas demonstrēšana: zupas, gaļa, zivju ēdieni. Katrā meistarklasē tiek uzņemti jaunie sižeti.

1.      Klusā daba – kā pamata žanrs. Tas ir ne tikai priekšmetu fotografēšana. Tas ir pilns stāsts ar savu sižeta līniju. Visi priekšmeti ir pakļauti sižeta noteiktai loģikai, mijiedarbojas , veido iekšējo dialogu.

2.      Kompozīcijas veidošanas likumi. Klusā daba - tas ir žanrs , kur kompozīcija ir ļoti svarīga un prasa uzmanību . Kompozīcija dod vienotību (no kompozīcijas ir atkarīgs vai Jūsu sižets būs klasisks vai provokatīvs, mīļš un sabalansēts vai dinamisks un izaicinošs

3.      Kompozīcijas likumi. Atklāta, slēgtā kompozīcija, ritms, krāsa, faktūra, „zelta griezuma” jēdziens, trešdaļu likums, diagonāļu metode (tā ir neliela daļa, kas ļaus Jums iekarot skatītāju)  

4.      Konstruktīva un radoša sadarbība ar aģentūru , fotogrāfu un komandu . Foodstyling – tā ir māksla, kurā māksliniecisks izpildījums ir svarīgs ne mazāk par tehnisko. Foodstyling atrodas uz divu mākslu krustojuma: ēdiena gatavošanas un fotogrāfijas. Foodstyling stilista darbs – nav pašmērķis , bet gan daļa no fotografēšanas procesa.

5.      Gatavošanas fotografēšanai. Komunikācija ar pasūtītāju laikā, pirms un pēc foto sesijas. Foodstyling stilista padomi kas ir nepieciešami projektam. Sižetu zīmēšana, ēdienu izstrādāšana pēc noteiktiem parametriem. 

6.      Foodstyling metodes un paņēmieni. Aprīkojuma specifika. Foodstyling stilista pamatuzdevums - likt produktam strādāt vairāku stundu laikā. Produktu sagatavošana fotografēšanai. Darba posmi. Īpatnības ar zupām , gaļas, dārzeņu, zivju ēdieniem, sieriem un citiem produktiem.

7.      Darbs ar produktiem uzņemšanas laukumā. Darbs ar augļu, konfekšu un desertu šķēlēm, dārzeņu salātiem, makaroniem. Ēdienu pieslīpēšana zem kameras.

8.      Specefekti. Silta ēdiena efekti, pilieni, ledus, dzērieni

9.      Īpatnības strādājot ar iepakojumu īpatnības. Kompozīcijas izstrādāšana kadrā, izmantojot video režīmu un trafaretu ar precīzu teksta atrašanās vietu. 

Ģenerālie partneri

 

 

Atbalsta

portret.lv     

    

   

laptop.lv

Organizatoru kontakti (visiem jautājumiem)

Mob. (+371) 26613515 (Nikolajs, attīstības direktors)

Mob. (+371) 28292249 (Ilona, art-direktors)

Mob. (+371) 29468696 (Igors, direktors, atbildīgs par projekta realizāciju)

Mob. (+371) 29787716 (Olga, reģistrācijas un izmitināšanas jautājumiem

E-pasts: info@artcamp.lv

Biedrība «ARTCAMP» reģ. Nr. 40008175377
Kr. Valdemara 149-101, Rīga, LV-1013, Latvija
Konts: LV02HABA0551030521613 A/S “Swedbank”
Kods: HABALV22

 

Mūsu kontakti Sankt-Pēterburgā

"Art & Vision Group"

Моb. +7-921-747-32-38 (Natālija)

Моb. +7-911-219-96-12 (Anton)

Моb. +7-921-097-97-90 (Jevgēnija)

Arī VKontakte

 

Mūsu kontakti Baltkrievijā

ZНЯТА

tālrunis: +375 44 776 13 32 (Sergej)

e-mail: latvija@znyata.com

 

fotocentrs "Остров"

tālrunis +375 293 89 06 89 (Aleksej)
Adrese un braukšanas shēma
http://fotolab.by/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=58

 

Mūsu kontakti Igaunijā

PositivePhoto OÜ
Narva mnt 7b, Tallinn, Estonia
pavel@positivephoto.eu
+372 555 66 660
+371 29 559 225


Akcija "Paņem sev ceļabiedru"

 Ja jūs braucat festivālu ar automašīnu un jums ir brīva vieta vai, ja jūs vēlaties pievienoties kādam, kas brauc ar automašīnu, tad piedalieties akcijā Art Camp Facebook lapā.